• قیمت زنده بیت کوین
فورک شبکه بیتکوین
در مدت زمان کوتاهی که از عمر کریپتوکارنسی های می گذرد، واژه هایی در زمان های مختلف و به دفعات زیاد مورد استفاده تریدرها، ماینرها و شرکت های مختلف قرار گرفته است یکی از این واژه ها، فورک می باشد.  اطلاعات بیشتر در مورد فورک را می توانید در این مقالات مطالعه کنید. تاثیر فورک در بازار یک کوین به عواملی متعددی بستگی دارد، به عنوان مثال، این که دلیل و چرایی فورک چه چیزی است؟ چه گروه و تیمی از عوامل این فورک هسند و آیا توانسته اند حمایت گروه های مختلف را جذب کنند؟ تصمیم شرکت ها و ماینرها و صرافی ها در قبال فورک چه گونه خواهد بود، و ... ولی با مداقه در فورک های گذشته می توان یک روند کلی را مشاهده کرد.
 

 نگاهی بر فورک های گذشته

 
در یک سال گذشته دو فورک اصلی در شبکه بیتکوین رخ داده است، یک فورک که در اول آگوست رخ داد و بیتکوین کش از آن منتج شد و دیگری، در 25 اکتبر که بیتکوین گلد را به وجود آورد. اتفاقات مشابهی در قبل، حین و بعد از فورک رخ داد که با بررسی آنها می توان به یک استراتژی مناسبی رسید.
درست قبل از رخ دادن هر کدام از فورک ها، قیمت بیتکوین به بالاترین قیمت در گذشته خود رسیده است، قیمت بیتکوین در تاریخ 23 جولای به بالاترین قیمت خود تا این تاریخ یعنی 2857 دلار رسیده است. همین مورد در چند روز قبل از فورک بیتکوین گولد هم رخ داده و شاهد قیمت ۶۰۰۰ دلاری چند روز قبل از فورک بوده ایم
 

فورک شبکه بیتکوین

 
افرادی که تجربه هایی از فورک های قبلی دارند، می دانند که در زمان های فورک چه اتفاقی رخ میدهد. افراد زیادی در شبکه های اجتماعی از قبیل فیسبوک و تویتر و ردیت و گروه های تلگرامی
.شروع به اعتراض و شکایت می کنند و برخی نیز نارضایتی خود را نشان می دهند اما افراد باهوش و دانش آموخته ای نیز هستند که از شرایط به نحو احسن سود می برند.
 
اگر به گذشته و اتفاقاتی که در فورک های قبلی رخ داده اند، توجه کنید، قاعدتا متوجه شده اید که پس از هر فورک، تعدادی کوین جدیدی دریافت کرده اید که مساوی با تعداد بیتکوین هایی هست که قبل از فورک داشته اید البته درصورتی که والتی که دارید که از فورک حمایت کند. در این صورت، پس از فورک صاحب دو کوین خواهی بود، یکی بیتکوین و دیگری، کوین جدید، مثلا بیتکوین کش یا بیتکویت گلد. مثلا اگر شما قبل از فورک ۵ بیتکوین در والتی داشته اید، پس ار فورک اول آگوست، ۵ بیتکوین و ۵ بیتکوین کش داشتید. این نکته باعث خواهد شد که شرکت ها و افرادی به دنبال کسب سود از شرایط حاصله از فورک باشند. نظر سنجی های مختلف نشان میدهد که بیشتر تریدرها از اهمیت فورک بر بازار آگاه هستند.
 

قبل از فورک

برای استفاده از فورک باید یک استراتژی مشخص برای قبل، هنگام و بعد از فورک داشت. در این قسمت با یک مثال به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.
فرض کنید که سام صاحب ۱۰۰ بیتکوین است و قیمت هر بیتکوین حدود ۶۰۰۰ دلار می باشد، ارزش سرمایه سام، ۰۰۰ ۶۰۰ می باشد. قطعا سام همواره بازار را مورد بررسی قرار خواهد داد و اخبار را پی گیری می کند. او متوجه شده است که ۱۶ نوامبر یک فورک در شبکه بیتکوین رخ خواهد داد و کوین حاصله از این فورک، بیتکوین ۲ایکس نام دارد و از حمایت گروه های مختلف برخوردار است. سام والت خود را بررسی می کند تا مطمین شود که والت او از فورک حمایت می کند، خوشبختانه کوینبیس از فورک حمایت کرده و بعد از فورک او بیتکوین و بیتکوین ۲ایکس خواهد داشت.
 
درسام تجربه مشابهی در اول آگوست داشت، در آن زمان سام که یک تریدر آموزش دیده است، تصمیم می گیرد که تعداد بیتکوین های خود را افزایش دهد و شروع به خرید بیتکوین می کند. او تصمیم دارد تعداد بیت کوین های خود را به ۱۵۰ بیتکوین برساند، این تصمیم برای این است که پس از فورک او ۱۵۰ بیتکوین ۲کش دریافت کند.
 

چه اتفاقی در زمان فورک رخ میدهد

 
زمانی که فورک در شبکه بیتکوین رخ دهد، قسمتی از ارزش شبکه بیتکوین به شاخه جدید منتقل می شود، در مورد بیتکوین کش، ارزش بیتکوین حدودا 100 دلار کاهش پیدا کرد و از 2800 دلار به .2700 دلار کاهش پیدا کرد.
پس از فورک، قیمت بیتکوین 2700 دلار شد، ارزش دارایی های سام برای 150 بیتکوین به 405،000 دلار کاهش یافت در حالی که شب قبل از فورک، ارزش سرمایه او 420،000 دلار بود. این به معنای از دست رفتن 15،000 دلار به خاطر فورک برای سام بود. از طرف دیگر، سام پس از فورک 150بیتکوین کش دریافت کرده است و قیمت هر بیتکوین کش پس از فورک 500دلار بود، و این
.یعنی کسب درآمدی معادل 7500دلار از فروش بیتکش. در پایان روز با در نظرگرفتن 15،000، دلار ناشی از کاهش قیمت بیتکوین، درآمد حاصل از فورک برای سام، 60،000 دلار بود
 

فورک شبکه بیتکوین

تریدرها و فورک ها

 
سرمایه گذاران زیادی همچون سام وجود دارند که برای ترید آموزش دیده اند و از مهارت کافی برای کسب درآمد از فورک آماده هستند، آین سرمایه گذاران، در زمان مناسب بیت کوین های زیادی
خریداری می کنند، از والت مناسبی استفاده می کنند، زمان فورک را به دقت رصد می کنند و در زمان مناسب و کوتاهی پس از فورک، آلتکوین جدید را می فروشند چرا که از کاهش احتمالی قیمت آلتکوین آگاه هستند.
گاهی اوقات این گونه سرمایه گذاران به عنوان نهنگ معرفی می شوند، به دلیل اردرهای خرید این سرمایه گذاران، قیمت بیتکوین قبل از فورک به صورت ناگهانی افزایش می یابد، این نهنگ ها دارای این توانایی هستند که ارزشی بیش از قیمت واقعی به بیتکوین می دهند. سرمایه گذاران ماهر از این شرایط استفاده می کنند، آنها می دانند که قیمت بیتکوین به صورت مصنوعی بالا می باشد و می دانند که پس از پایان بازی فورک، قیمت بیتکوین کاهش خواهد یافت. آنها انتظار دارند که قیمت بیتکوین هم اصلاح شود بنابراین، اردرهایی خرید پایین تری برای پس از فورک قرار دهند.
بنابراین برخی از تریدرها، نه تنها آلتکوین ناشی از فورک را به سرعت می فروشند، که حتی بیت کوین های خود را در قیمت بالای ناشی از فورک به فروش می رسانند و سپس آن را در قیمت پایین تری می خرند.
 

بررسی بازار

آنچه گفته شد صرفا یکی از استراتژی های مطرح شده در مورد فورک میباشد. ممکن است که فاکتورهایی دیگری نیز در تعیین قیمت بیتکوین نقش داشته باشد، بنابراین مهم است که همواره بازار را زیر نظر داشته باشید و فاکتورهای دیگر را نیز بررسی کنید.
علیرضا خداکرمی 08 شهریور، 1397 بدون دیدگاه مقاله های عمومی

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه

آموزش تحلیل تکنیکال، کریپتوکارنسی و بلاکچین

در سایت تریدرست ثبت نام کنید

ثبت نام